Jaha, sommaren närmar sig med stormsteg förstår jag på bokningar som rullar in! Så roligt :)!
Eftersom utrymmet vi hyr ut är en lägenhet med två separata sovrum har jag nu uppdaterat till fler annonser. Det går nu att boka ett av sovrummen, till exempel blå rummet och dela kök och badrum med de eventuella gäster som då bor i rosa rummet. Och vice versa. Eller så kan man boka hela lägenheten och ha den för sig själv. Plats för ca 5 pers per rum, så 10 totalt. Öppet Juli och Augusti!
Här kommer länkar:
Vill ni bo i det Blå rummet, Rosa rummet eller i Hela lägenheten
Lokala nyheter från i fjol är att man kan hyra SUP-brädor vid sjön och att det varje lördag anordnas små festligheter på andra sidan vid La Guinguette. Det bjuds bl.a på mat, konserter, trolleri, månskens-bad och hundbus. Andra aktiviteter man kan göra i området kan ni läsa om här.
Personliga mål för sommarens renovering är att äntligen få till mitt eget rum, källarvåningen (HJÄLP!!!), fixa köket och fortsätta att slåss med häcken och övriga trädgården. Jo rå, det finns att göra må ni tro.
Ser fram emot att se så många av er som möjligt i sommar, och nej, ni behöver inte slåss med häcken när ni kommer ;).
Peace, Lisa
F
GillaGilla